Higienizacja Zębów Kraków

Gabinet higienizacji to miejsce, gdzie Twoje zęby zostaną poddane profesjonalnym zabiegom higienizacyjnym.

Higienizacją nazywamy wszystkie zabiegi prowadzące do usunięcia płytki bakteryjnej, osadu

i kamienia, które powstają w naszych ustach w wyniku zaniedbań oraz stylu życia.

Nasz gabinet dentystyczny w Krakowie wyposażony jest w najnowsze urządzenia ultradźwiękowe do zdejmowania kamienia i osadu nazębnego oraz piaskowania zębów. Zabiegi te należy wykonywać ze względów na swoje zdrowie, ale również na wygląd!

Konsekwencją zaniedbań w tej materii mogą być stany zapalne dziąseł, paradontoza czy nadwrażliwość szyjek.

 

higienizacja jamy ustnej krakow

Higienizacja zębów w Krakowie – jakie zabiegi są dostępne?

Podstawowe zabiegi higieniczne to:

Skaling polega na usunięciu zmineralizowanej płytki nazębnej (kamienia) przy pomocy urządzenia ultradźwiękowego. Kamień ten to skupisko niebezpiecznych dla zdrowia bakterii. Nie usuwanie kamienia może prowadzić do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, czego efektem może być ich zanik albo parodontoza (ukazanie się korzeni zębów).

Piaskowanie to usuwanie osadów oraz zanieczyszczeń z zębów i wypełnień pod ciśnieniem specjalnego piasku i wody. Osady te powstają w wyniku picia kawy, herbaty, palenia papierosów, jak również wskutek niedokładnego czyszczenia zębów.

Fluoryzacja to pokrycie zębów preparatem zawierającym fluor, który zabezpiecza szkliwo. Fluor wbudowany zostaje w powierzchnię zęba dzięki czemu staje się on odporniejszy na działanie kwasów występujących w jamie ustnej oraz na próchnicę.

Wybielanie to uzyskanie jaśniejszego koloru twardych tkanek zęba przy użyciu środków chemicznych (wybielanie stosowane w gabinecie lub wybielanie stosowane w domu). Dotyczy zębów martwych, zębów z przebarwieniami powstałymi na skutek przyjmowania leków, stosowania używek (kawa, papierosy itp.), przebarwieniami spowodowanymi wiekiem itp.

Korzyści z zabiegów higienizacyjnych:

  •  wyeliminowanie przykrego zapachu z ust;
  • ochrona przed próchnicą;
  • pomoc w zwalczaniu nadwrażliwości zębów;
  • skuteczniejsze leczenie zachowawcze, periodontologiczne, ortodontyczne
  • i protetyczne. Przy leczeniu chirurgicznym zębów po higienizacji powikłania zdarzając się dużo rzadziej;
  • warunek podjęcia leczenia implantologicznego;
  • ochrona przed objawami zapalenia dziąseł – krwawieniem, bólem i zaczerwienieniem;
  • zmniejszenie przebarwień (od kawy, papierosów itp.)
  • poprawa samopoczucia
  • zdrowie jamy ustnej.

 

Zabiegi profilaktyczne wykonywane w gabinecie dentystycznym to dopiero początek na drodze do pięknego uśmiechu. Nieoceniona jest późniejsza rola pacjenta, od którego zależy utrzymanie efektu skutecznego leczenia możliwą poprzez codzienną, systematyczną higienę jamy ustnej w domu. Zachęcamy do stosowania płynów do pukania jamy ustnej w jako naturalne uzupełnie szczotkowania zębów.

Częste pytania i ważne informacje o zabiegu

 

Co nam grozi, gdy nie robimy regularnie skalingu zębów?

Gromadzący się kamień nazębny będzie pożywką dla bakterii, które w niekorzystny sposób działają na naszą jamę ustną. W takim środowisku łatwiej dochodzi do rozwoju próchnicy i większość Pacjentów ma tego świadomość. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, ze kamień nazębny jest odpowiedzialny rozwój paradontozy, ponieważ Długotrwałe działanie bakterii powoduje rozchwianie zębów (zniszczeniu ulega aparat zawieszenia zębowego).

 

Ile kosztuje higienizacja zębów w krakowskim Vita Medical?

Ceny kompleksowej usługi -Higienizacja pełna (Scaling + Piaskowanie + Fluoryzacja) rozpoczynają się od 360 zł
Scaling obejmujący 2 łuki to wydatek 170 zł
Piaskowanie -2 łuki kosztuje od 170 zł
Fluoryzacja (2 łuki ) to koszt 100 zł
Aktualny cennik w naszym centrum stomatologicznym znajdą Państwo https://www.vitamedical.com.pl/cennik/

 

Czy higienizacja zębów boli?

Zabiegi higienizacyjne nie powinny boleć. W przypadku osób, które cierpią na jednostki chorobowe, które podnoszą wrażliwość naszych zębów (paradontoza czy nadwrażliwość dziąseł) ból może wystąpić przy usuwaniu kamienia nazębnego. W takim przypadku stomatolog poda znieczulenie miejscowe. Skaling czy polerowanie mogą wywoływać dyskomfort – w takim przypadku należy poinformować higienistkę.

Jakie zabiegi wykonują Państwo najczęściej?

Skaling i piaskowanie to absolutny bestseller. Od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie stomatologią estetyczna (poprzedzonym odpowiednią profilaktyką stomatologiczną). Oczyszczanie zębów z załogów kamienia to codzienność naszych dzielnych higienistek stomatologicznych.

O co pytać podczas pierwszej wizyty na której wykonywany jest zabieg higienizacji?

Profesjonalna higienizacja stomatologiczna to nie tylko sam zabieg. Nasz zespół przeprowadzi na Państwa życzenie instruktaż z prawidłowego procesu mycia zębów z uwzględnieniem nitkowania przestrzeni międzyzębowych (próchnica tworząca się z powodu braku nitkowania częsta przyczyna kosztownego leczenia kanałowego i rozwoju chorób przyzębia. Dbajmy o nasze uzębienie, bo profilaktyka powoduje, że stomatologia zachowawcza nie musi być stosowana.

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial