W naszej poczekalni znajduje się specjalne miejsce, gdzie najmłodsi czekając na wizytę mogą przyjemnie i bezstresowo spędzić wolny czas. W kąciku małego pacjenta czekają na nich gry, kredki i kolorowanki. Najładniejsze prace naszych Pacjentów zdobią ścianę w poczekalni.

Po każdej wizycie każdy dzielny Pacjent otrzymuje nagrodę – na dzieci czekają zabawki, naklejki oraz gry. Na usunięte zęby Pacjent otrzymuje specjalne, pamiątkowe pudełeczko w kształcie ząbka.

Jak dbać o zęby najmłodszych?

Wszystko zależy od wieku naszego dziecka. Niezależnie jednak od niego zawsze należy pamiętać o tym, że nauczenie go prawidłowych nawyków higieny jamy ustnej, będzie procentować w przyszłości.

Jak dbać o pierwsze zęby?

O zęby należy dbać tak po wyrżnięciu, ale także przed nim. U dzieci poniżej pierwszego roku życia stosujemy do tego celu przegotowaną wodę lub rumianek, w których moczymy gazik. Gazikiem tym, po każdym posiłku, obmywamy dziąsła dziecka. U starszych dzieci należy rozpocząć wprowadzanie nawyku szczotkowania zębów. Najpierw dziecko powinno mieć je myte dwa razy dziennie bez użycia pasty. Pod koniec pierwszego roku życia można wprowadzić do szczotkowania pastę do zębów, ale w takich ilościach i tak roztartą na szczoteczce, żeby dziecko nie mogło jej połknąć. Pasta ta powinna być przeznaczona specjalnie dla dzieci. W tym okresie najważniejsze jest wyrobienie nawyku mycia zębów. Nigdy dziecko nie powinno ich myć bez nadzoru ze strony rodziców. Ile pasty powinniśmy nakładać dzieciom na szczoteczkę? Ilość pasty nie powinna przekraczać wielkości groszku. Powyżej 5 roku życia dzieci powinny myć zęby samodzielnie. Można pokazać im również jak używać nici oraz płynów do oczyszczania jamy ustnej.

Co zrobić, jeśli dziecko nie chce myć zębów?

Zadbaj o atrakcyjność tej czynności – dziecku powinna się ona kojarzyć z zabawą i czymś radosnym. Warto zaopatrzyć się w kolorowe szczoteczki i pasty z ulubionymi bohaterami
z bajek. Pobawcie się w dentystę i umyjcie zęby wszystkim misiom.

Więcej o tym, jak przygotować dziecko do wizycie
w gabinecie dentystycznym znajdziesz w dziale Dziecko w Gabinecie.

Dużym i małym fanom kreskówek polecamy Reksia u dentysty. 😀

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial