12 426 55 50 | 513 074 364 rejestracja@vitamedical.pl

Licówki porcelanowe

licówki porcelanowe

Do naszego Instytutu zgłasza się wielu Pacjentów, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. Ich zęby są wprawdzie zdrowe, ale ich kolor i kształt nie spełnia oczekiwań Pacjentów.
Obecnie stomatolodzy mają wiele możliwości poprawy uśmiechu. Jedną z nich jest wykonanie licówek. Zaczęto je stosować pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku – niestety z marnymi rezultatami, klej na jakim je mocowano nie spełniał oczekiwań i bardzo szybko odpadały. Obecnie stosowane technologie pozwalają na zamocowanie licówki na wiele lat.

Ocenia się, że ponad 90% z nich wytrzymuje na zębach Pacjentów ponad 15 lat!  Spawdź nasz cennik >>

Wskazania

  • zmiana kształtu zęba
  • zmiana koloru zęba
  • zmiana położenia zęba

Zalety licówek

  • bardzo duża estetyka
  • bardzo oszczędna preparacja tkanek własnego zęba
  • brak wpływu uszkadzającego na przyzębie ze względu na nadziąsłową preparację

Licówki porcelanowe

Obecnie największym uznaniem Pacjentów i lekarzy cieszą się licówki porcelanowe. Są one najlepszym, a zarazem najbardziej trwałym uzupełnieniem protetycznym. Ich kształty i kolory nasi lekarze przy współpracy z protetykami dobierają tak, aby wyglądały jak naturalne zęby.

Czym są licówki?

To cienkie płatki porcelany naklejane i „przyklejane” na wcześniej przygotowany ząb. Systemy licówek stosowanych w naszym Instytucie umożliwiają osiągnięcie niezwykłych efektów estetycznych także dlatego, że ich stopień przezierności (przepuszczania światła) jest zbliżony do naturalnych zębów. Dzięki nim można skorygować nie tylko kształt i kolor zęba, ale również zlikwidować diastemy (charakterystyczne przerwy pomiędzy zębami).

Czym licówki różnią się od koron?

W przypadku koron leczenie jest dużo bardziej inwazyjne – żeby założyć koronę należy spiłować sporą warstwę szkliwa. Licówki porcelanowe są niezwykle cienkie (mają do pół milimetra grubości) i zakłada się je na zęby, które zostały jedynie minimalnie oszlifowane. Korony zakładamy kiedy ząb jest zniszczony i po leczeniu kanałowym. Na zębach, które były już leczone kanałowo nie wykonuje się licówek.

Jak szybko można uzyskać idealny uśmiech?

Zwykle podczas dwóch wizyt. Na pierwszej z nich lekarz konsultuje z Pacjentem jego oczekiwania, co do kształtu i koloru zębów. Po takiej konsultacji przygotowuje zęby pod licówki, pobiera wyciski i wysyła je do technika. Na kolejnej wizycie sprawdza się czy idealnie pasują do zębów i jeżeli tak, to się je cementuje. Praktycznie po dwóch wizytach Pacjenci mogą się cieszyć swoim nowym uśmiechem.

Zapraszamy na konsultację

VITA MEDICAL
Tel. (12) 426 55 50
Kom. 513 074 364
instytut@vitamedical.com.pl

 

licówki porcelanowe
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial