Licówki porcelanowe

licówki porcelanowe

Do naszego Instytutu zgłasza się wielu Pacjentów, którzy nie są zadowoleni z wyglądu swoich zębów. Ich zęby są wprawdzie zdrowe, ale ich kolor i kształt nie spełnia oczekiwań Pacjentów.
Obecnie stomatolodzy mają wiele możliwości poprawy uśmiechu. Jedną z nich jest wykonanie licówek. Zaczęto je stosować pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku – niestety z marnymi rezultatami, klej na jakim je mocowano nie spełniał oczekiwań i bardzo szybko odpadały. Obecnie stosowane technologie pozwalają na zamocowanie licówki na wiele lat.

Ocenia się, że ponad 90% z nich wytrzymuje na zębach Pacjentów ponad 15 lat!  Spawdź nasz cennik >>

Wskazania

  • zmiana kształtu zęba
  • zmiana koloru zęba
  • zmiana położenia zęba

Zalety licówek

  • bardzo duża estetyka
  • bardzo oszczędna preparacja tkanek własnego zęba
  • brak wpływu uszkadzającego na przyzębie ze względu na nadziąsłową preparację

Licówki porcelanowe

Obecnie największym uznaniem Pacjentów i lekarzy cieszą się licówki porcelanowe. Są one najlepszym, a zarazem najbardziej trwałym uzupełnieniem protetycznym. Ich kształty i kolory nasi lekarze przy współpracy z protetykami dobierają tak, aby wyglądały jak naturalne zęby.

Czym są licówki?

To cienkie płatki porcelany naklejane i „przyklejane” na wcześniej przygotowany ząb. Systemy licówek stosowanych w naszym Instytucie umożliwiają osiągnięcie niezwykłych efektów estetycznych także dlatego, że ich stopień przezierności (przepuszczania światła) jest zbliżony do naturalnych zębów. Dzięki nim można skorygować nie tylko kształt i kolor zęba, ale również zlikwidować diastemy (charakterystyczne przerwy pomiędzy zębami).

Czym licówki różnią się od koron?

W przypadku koron leczenie jest dużo bardziej inwazyjne – żeby założyć koronę należy spiłować sporą warstwę szkliwa. Licówki porcelanowe są niezwykle cienkie (mają do pół milimetra grubości) i zakłada się je na zęby, które zostały jedynie minimalnie oszlifowane. Korony zakładamy kiedy ząb jest zniszczony i po leczeniu kanałowym. Na zębach, które były już leczone kanałowo nie wykonuje się licówek.

Jak szybko można uzyskać idealny uśmiech?

Zwykle podczas dwóch wizyt. Na pierwszej z nich lekarz konsultuje z Pacjentem jego oczekiwania, co do kształtu i koloru zębów. Po takiej konsultacji przygotowuje zęby pod licówki, pobiera wyciski i wysyła je do technika. Na kolejnej wizycie sprawdza się czy idealnie pasują do zębów i jeżeli tak, to się je cementuje. Praktycznie po dwóch wizytach Pacjenci mogą się cieszyć swoim nowym uśmiechem.

licówki porcelanowe
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial