Stomatologia estetyczna

Oferowana w naszym gabinecie dentystycznym w Krakowie stomatologia estetyczna to jedna z najnowszych gałęzi stomatologii. Stosujemy tę metodę, aby zaprojektować uśmiech, który jest nie tylko zdrowy, ale przede wszystkim bardzo dobrze wygląda. Każdy Pacjent natychmiast (od)zyskuje więcej pewności siebie i poprawia się jego nastrój. Najważniejsze jest to, że zwiększa się komfort jego życia: zaczyna częściej wychodzić z domu i może szczerze uśmiechać się bez skrępowania!

Jakie są możliwości stomatologii estetycznej?

Ogromne! Przy zastosowaniu licówek możemy zmienić kształt i kolor zębów, a także „załatać” istniejące pomiędzy nimi szpary. Nasz dentysta licówki zakłada na zęby przednie. Kiedy ząb jest już bardzo zniszczony lub jest po leczeniu endodontycznym (leczeniu kanałowym), na ząb można nałożyć koronę. Korony można także nakładać na zęby znajdujące się z tyłu jamy ustnej. Korony imitują doskonale naturalny ząb – tak wyglądem, jak i funkcjami. Kolejnym możliwym do zastosowania rozwiązaniem są mosty protetyczne. Dzięki nim mogą zostać uzupełnione braki zębów. Taki most stomatolog nakłada na dwa zdrowe zęby, które znajdują się z dwóch stron brakującego zęba. To niezwykle korzystne i wytrzymałe rozwiązanie, które łatwo jest zastosować przy pojedynczych brakach w uzębieniu. Najbardziej popularnym ostatnio rozwiązaniem w naszym gabinecie w Krakowie są implanty, czyli tak naprawdę śruby, które wkręca się w kość. Umożliwiają one odtworzenie korzenia zęba, dzięki czemu możemy później na implancie zamocować koronę. Wszczepy pozwalają również na bardziej zaawansowane rozwiązania stałe – na przykład gwarantują odtworzenie całego uzębienia górne lub dolnego na kilku z nich (zamocowanie całej protezy na implantach).

Skaling i piaskowanie

Wspaniałe efekty wizualne zapewniają także wykonywane przez nas zabiegi higienizacyjne (scaling, piaskowanie), które odświeżają uśmiech i pomagają pozbyć się nieładnych przebarwień.

Wybielanie zębów

Kolejną bardzo szybką i efektowną metodą poprawienia uśmiechu jest wybielanie zębów. W gabinecie Vita Medical korzystamy z lampy BT COOL, jak również proponujemy Pacjentom wybielanie nocne, tak zwane „nakładkowe”.

 

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial