Implanty Kraków

implanty krakow

Proponowane przez nas implanty zębów to wykonana z tytanu śruba, która zastępuje korzeń brakującego zęba. W przypadku tej metody, w przeciwieństwie do tradycyjnej protetyki, odbudowa jednego lub kilku zębów nie wymaga szlifowania zdrowych zębów sąsiednich. Na takiej śrubie, po okresie zrostu z kością, dentysta wykonuje odbudowę na implantach – koronę protetyczną.

Implanty Kraków cena = Od 2600 zł do 3500zł za implant zębowy.

implanty kraków

 

Zalety skorzystania jakie niesie implantologia :
 • przywrócenie funkcji i estetyki naturalnego uzębienia,
 • zachowanie stosownego do wieku wyglądu twarzy,
 • minimalizacja zaniku kości,
 • redukcja potrzeby szlifowania sąsiednich naturalnych zębów.

Przed zabiegiem

Zabieg implantacji poprzedzony jest konsultacją lekarską oraz specjalnym badaniem klinicznym. Na podstawie zdjęcia pantomograficznego i tomografii komputerowej stomatolog w Vita Medical ocenia jakości i grubości kości, która stanowi podłoże dla wszczepu. Oceniany też jest stan w jakim jest naturalny korzeń zęba. Wierzymy, że prawidłowa diagnostyka to podstawa.

Wskazania do wykonania zabiegu w naszym gabinecie:

 • brak pojedynczego zęba,
 • brak tolerancji dla protez konwencjonalnych,
 • braki międzyzębowe o różnej rozpiętości w żuchwie i w szczęce,
 • całkowite bezzębie,
 • brak zawiązka lub zawiązków zębów stałych.
implant krakow

Implanty zębów Kraków – jak wygląda procedura leczenia w klinice stomatologicznej Vita Medical

Podczas zabiegu implantologicznego

Proponowane przez nas zabiegi są bezbolesne, wykonujemy je w znieczuleniu miejscowym (takim samym jak przy leczeniu próchnicy) i nie ma potrzeby wykonywania tego zabiegu w narkozie ogólnej. Implantacja jednej śruby porównywana jest często do usunięcia zęba jednokorzeniowego, w rzeczywistości zabieg jest jeszcze bardziej łagodn

Leczenie implantologiczne w trzech krokach:

 1. Osadzenie implantu
 2. Okres integracji implantu z kością (osteointegracja)
 3. Osadzenie uzupełnienia protetycznego (np. korony, mostu) na implancie

Zabieg wszczepienia pojedynczego implantu trwa od 30 do 40 minut i przebiega tak, jak przy wszczepieniu dwóch, bądź kilku implantów. Zwykle nie ma przeciwwskazań, by dentysta mógł założyć kilka implantów w czasie jednej wizyty.

Po zabiegu

Już 2 godziny po zabiegu można jeść pokarmy o miękkiej konsystencji, tego samego dnia można także wrócić do pracy. Po zabiegu lekarz zaleca zażywanie osłonowo antybiotyków. W następnym dniu może wystąpić opuchlizna i niewielkie dolegliwości bólowe – można jednak je zwalczyć dostępnymi na rynku środkami przeciwbólowymi.

Dowiedz się więcej w Klinice stomatologicznej Vita Medical

Dodatkowe informacje

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Najważniejszym zdrowotnym wskazaniem do skorzystania z zabiegu jest pozytywny wpływ implantu na strukturę kości oraz ograniczenie problemów z dziąsłami na które zdarza się narzekać naszym pacjentom. Wszczepienia implantu pozwalają na nieskrępowane “korzystanie” z żuchwy – gryzienie, przeżuwanie pokarmów nie stanowi już problemu. Ubytek zębów powoduje przesuwanie się zębów sąsiadujących, a gdy pojawia się łącznik w postaci implantu to przywrócona zostaje harmonia w obrębie naszej jamy ustnej.

Rola zabiegów z zakresu leczenia implantologicznego

Stomatologia estetyczna ma na celu poprawę jakości naszego uśmiechu i przywrócenie pacjentowi naturalnego wyglądu. Lekarz implantolog tworzy indywidualny plan leczenia z pacjentem. Kompleksowa rekonstrukcja to taka, która w pełni może zastąpić naturalne zęby. Nie mówimy tu jedynie o prawidłowym doborze koloru zęba czy kształtu, ale o funkcjonalności.

 

Przywracanie estetyki uśmiechu poprzez implantologie

Implant tytanowy czyli jak niwelować braki w uzębieniu

Większość naszych pacjentów pragnie jak najdłużej cieszyć się własnym, zdrowym uzębieniem. Centrum stomatologii Vita Medical dokłada wszelkich starań i pomóc w tym procesie. Długotrwałe działanie bakterii próchniczych powoduje uszkodzenie struktury zębów. Osłabiony ząb staje się ruchomy, a z czasem przychodzi do usunięcia osłabionego zęba w wyniku zabiegu ekstrakcji.

W takich sytuacjach zabieg wszczepienia implantów ratuje pacjentów od widma utraconych zębów.

Implanty zębowe w Krakowie – 4 powody by skorzystać z leczenia stomatologicznego

 1. Implanty zębowe wyglądają jak naturalne
 2. Pielęgnacja naturalnych i sztucznych zębów jest identyczna – nie musisz się o nic martwić
 3. Nie podrażniają dziąseł w odróżnieniu do niektórych protez
 4. Leczenie zębów z użyciem implantów wystarcza na całe życie (98% pacjentów)

 

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial