Mosty protetyczne

Most jest pracą protetyczną wykonywaną w laboratorium. Ta technologia umożliwia wierne odtworzenie kształtu utraconych zębów, ich usytuowania w łuku zębowym oraz ich funkcji żucia. Pozwala zachować dynamiczną równowagę całego łuku zębowego.

Most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych (bądź implantach) połączonych z przęsłem lub przęsłami ( zębami sztucznymi ) zastępującymi brakujące zęby. Powierzchnie zgryzowe w pełni odzwierciedlają własne zęby. Projekt mostu jest wykonany w taki sposób, by zęby filarowe mogły być bezpiecznie obciążone dodatkowymi siłami żucia, wynikającymi z dostawionych zębów.

mosty protetyczne krakow

most protetyczny kraków

Na wykonanie mostu potrzebne są z reguły trzy wizyty. Na pierwszej wizycie zębom nadaje się odpowiedni kształt poprzez szlifowanie, pobiera się wyciski a zęby zabezpiecza się za pomocą koron tymczasowych. Na drugiej wizycie mierzy się podbudowę mostu oraz dobiera się kolor porcelany która zostanie napalona na podbudowę. Na trzeciej wizycie cementuje się gotowy most w jamie ustnej.

Most protetyczny Kraków

Podobnie jak w przypadku korony most protetyczny zabezpiecza zęba przed próchnicą gdyż izoluje go od środowiska jamy ustnej. Należy pamiętać o prawidłowej higienie podobnie jak w przypadku uzębienia naturalnego oraz przestrzeganiu wizyt kontrolnych.

Korony protetyczne

Licówki

Zapraszamy na konsultację

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial