W Vita Medical dbamy o bezpieczeństwo naszych Pacjentów, a także najwyższą jakość świadczonych usług. Jak to robimy?

Szkolenia: nieustannie podnosimy kwalifikacje Personelu. Wiemy, że inwestycja w ludzi
i wiedzę, owocuje wzrostem skuteczności leczenia, a także satysfakcji naszych Pacjentów.

Materiały: pracujemy z użyciem znanych i sprawdzonych materiałów stomatologicznych najnowszej generacji. Nie ma mowy o tańszych zamiennikach! Wszystko musi być najwyższej jakości i gwarantować trwałość oraz bezpieczeństwo.

Dezynfekcja: wszystkie narzędzia oraz sprzęt medyczny są dokładnie dezynfekowane,
a ich czystość kilukrotnie sprawdzana.

Trzykrotnie kontrolujemy proces sterylizacji – chcecie Państwo wiedzieć jak?

  1. Sterylizacja w Autoklawie. Praca urządzenia jest programowana i kontrolowana przez komputer. Parametry każdego cyklu sterylizacji są drukowane i dołączane do dokumentacji. Autoklaw ten spełnia wymogi europejskiej normy EN13060 dla urządzeń sterylizujących parą wodną. Sklasyfikowany jest jako urządzenie najwyższej klasy B. Klasa ta przekracza obecnie stawiane gabinetom stomatologicznym wymagania w zakresie sterylizacji.
  2. Wskaźnik fizyczny (test paskowy). Każda sterylizacja jest kontrolowana przez test paskowy. Pasek taki umieszcza się w sterylnym pakiecie sprzętu stomatologicznego. Po użyciu takiego pakietu pasek z testem skuteczności sterylizacji jest wklejany do Państwa karty pod datą wykonania zabiegu.
  3. Test biologiczny. Jeden raz w miesiącu wykonujemy test biologiczny skuteczności sterylizacji, który jest badany w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno –Epidemiologicznej.

Wszystkie dokumenty potwierdzające skuteczność sterylizacji możemy udostępnić Państwu do wglądu.

Posiadamy Autoklaw Stericlave 18B włoskiej firmy Cominox służący do sterylizowania narzędzi stomatologicznych. Jest to metoda uznawana obecnie za najskuteczniejszy sposób na uzyskanie jałowości narzędzi i materiałów wielokrotnego użytku. Zapewnia skuteczne pozbycie się wszystkich bakterii, grzybów, wirusów i prionów.

 

DYREKTYWY I ZMIANY SPEŁNIANE PRZEZ URZĄDZENIE:93/42/CE– Norma dotycząca urządzeń medycznych klasy 2A89/336/CE– Norma dotycząca kompatybilności elektromagnetycznej73/23/CE – Norma dotycząca niskich napięć
EN 13060 małe sterylizatory parowe
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial