Korony protetyczne

Korony zębowe to stałe uzupełnienia protetyczne. Korona może być osadzona na własnym zębie lub na implancie. Wiernie odtwarza anatomiczny kształt zęba zniszczonego przez próchnicę, złamanego lub leczonego kanałowo. Umożliwia korektę kształtu i koloru zęba oraz jego usytuowania w łuku zębowym.

Ząb ma dwie warstwy ochronne – szkliwo i zębinę, które chronią jego ukrwioną i unerwioną wewnętrzną część – miazgę. Aby wykonać koronę, należy zebrać pierwszą i część drugiej warstwy i zastąpić je nową – wykonaną w laboratorium koroną.

korony kraków

korony protetyczne kraków

Zakładanie koron zębowych można wykonać już podczas dwóch wizyt u dentysty. Pierwsza wizyta wiąże się z przygotowaniem zębów oraz całej jamy ustnej do zabiegu wstawiania korony. Ponadto pobiera się wyciski oraz sprawdza kolor zębów znajdujących się obok zęba przeznaczonego do zabiegu oraz zakłada się koronę tymczasową. Druga wizyta polega na wstawieniu gotowej korony. Leczenie prowadzone w znieczuleniu jest całkowicie bezbolesne.

Korony protetyczne Kraków

Korony zębowe zakłada się w celu nadania zębom naturalnego i estetycznego wyglądu oraz do ich ochrony i wzmocnienia. Aby móc nosić koronę przez wiele lat, ważne jest zadbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej. Trzeba pamiętać o tym, by dbać o nie tak jak o własne zęby.

Korony pełnoceramiczne

Proponujemy rozwiązanie protetyczne, które doskonale naśladuje naturalne szkliwo zębów – korony pełnoceramiczne.

Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym, pełnoceramiczne korony nie wyróżniają się w szeregu sąsiadujących im własnych zębów i perfekcyjnie imitują przezroczystość zębów. Dzięki bogatej palecie odcieni, jest możliwość uzyskania kilkunastu wariantów kolorystycznych koron. Dzięki doskonale dobranemu składowi chemicznemu, korony pełnoceramiczne charakteryzują się ponadprzeciętną odpornością mechaniczną.

Korony porcelanowe

Korona porcelanowa na metalu posiada w środku czapeczkę metalową, na której napalona jest cienka warstw porcelany. Korony porcelanowe na podbudowie z metalu są wyjątkowo wytrzymałe, a ich wartości estetyczne są na wysokim poziomie. Korony porcelanowe przejmują obowiązki uszkodzonych partii naturalnego zęba.

CENNIK 

Chcesz wiedzieć więcej?Umów się na wizytę konsultacyjną – kontakt

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial