Botoks w stomatologii

W dzisiejszych czasach botoks przestał być kojarzony wyłącznie z zabiegami medycyny estetycznej. Coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w stomatologii, gdzie pomaga nie tylko w korekcji estetyki twarzy, ale również w leczeniu różnych dolegliwości funkcjonalnych. Dzięki wykorzystaniu toksyny botulinowej, stomatolodzy mogą zaoferować pacjentom kompleksową metamorfozę uśmiechu oraz ulgę w przypadku schorzeń takich jak bruksizm.

Czym jest botoks?

Botoks, czyli preparat zawierający toksynę botulinową, jest substancją stosowaną w niewielkich dawkach w celu blokowania przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Najczęściej używany jest do redukcji zmarszczek, ale jego właściwości terapeutyczne sprawiają, że znajduje zastosowanie również w leczeniu nadpotliwości, migren czy bruksizmu.

Zastosowanie botoksu w stomatologii

W gabinetach dentystycznych botoks wykorzystuje się głównie w trzech przypadkach: leczeniu bruksizmu, korekcji uśmiechu dziąsłowego oraz jako uzupełnienie estetycznej metamorfozy uśmiechu po leczeniu ortodontycznym czy protetycznym.

Botoks na bruksizm

Bruksizm to schorzenie objawiające się nieświadomym zaciskaniem zębów i zgrzytaniem nimi. Może prowadzić do bólów głowy, pleców i uszu oraz niszczenia zębów. Iniekcje botoksu w mięśnie żwacza pomagają zredukować ich aktywność, co przynosi ulgę pacjentom na kilka miesięcy. Po tym okresie zabieg można powtarzać, aby utrzymać pozytywne efekty.

Uśmiech dziąsłowy – korekta toksyną

Uśmiech dziąsłowy, czyli nadmierne eksponowanie dziąseł podczas uśmiechu, może być korygowane za pomocą botoksu. Zabieg ten jest mało inwazyjny i pozwala na zmniejszenie nadaktywności mięśni górnej wargi, co skutkuje bardziej estetycznym uśmiechem. Efekty utrzymują się do sześciu miesięcy.

Botoks jako dopełnienie leczenia ortodontycznego

Pacjenci po leczeniu ortodontycznym lub protetycznym często pragną dodatkowo poprawić wygląd swojej twarzy. Botoks może pomóc w wygładzeniu zmarszczek wokół ust i poprawie symetrii mięśni twarzy, co jest idealnym dopełnieniem kompleksowej metamorfozy uśmiechu.

Jak wygląda zabieg podania botoksu?

Zabieg z użyciem botoksu jest szybki i bezpieczny. Polega na wstrzyknięciu toksyny w odpowiednie miejsca za pomocą cienkiej igły. Proces ten trwa kilka minut, a pacjent może wrócić do codziennych aktywności niemal natychmiast, choć zaleca się unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez pierwsze dni.

Czy warto?

Decydując się na zabieg botoksu w gabinecie stomatologicznym, pacjent zyskuje pewność, że znajduje się pod opieką specjalisty dobrze znającego anatomię twarzy i jamy ustnej. Wysokiej jakości usługi i kompleksowe podejście do leczenia gwarantują satysfakcję i bezpieczeństwo. Dbałość o estetykę i funkcjonalność uśmiechu przekłada się na większy komfort i pewność siebie pacjentów.

Umów wizytę

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zastosowania botoksu w stomatologii, skontaktuj się z nami:

rejestracja@vitamedical.pl

tel. +48 12 426 55 50     

  +48 513 074 364

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial