Wybielanie zębów lampą Beyond Polus Advanced

Zabieg wybielania zębów lampą Beyond Polus Advanced

Nieskazitelny, piękny, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Zdrowy i zadbany wygląd zębów to bez wątpienia najlepsza wizytówka człowieka, dzięki której zyskujemy na poczuciu własnej wartości. Niestety nie każdy może pochwalić się idealnym, hollywoodzkim uśmiechem. Z pomocą idzie wówczas zabieg wybielania zębów. Jednym z niezawodnych sposobów na wymarzone uzębienie jest wykorzystanie niezawodnej lampy Beyond Polus Advanced, która cieszy się uznaniem pacjentów stomatologicznych na całym świecie, nadając niezapomniany efekt wybielania.

Jakie metody wybielania mamy do wyboru?

W dzisiejszych czasach wybielić zęby można na niezliczenie wiele sposobów. Możesz to robić zarówno w domu jak i korzystając z usług stomatologii. Na rynku znajdziesz m.in. wybielające pasty do zębów lub paski, które przy systematycznym używaniu pomagają uzyskać jaśniejszy odcień zębów. Dostosowanie metody zależy głównie od stopnia i rodzaju przebarwień zębów pacjenta. Niekiedy wystarczy tylko usunięcie osadu czy kamienia (np. piaskowanie). Jeśli jednak okaże się to niewystarczające stomatolog może zaproponować Ci wybielanie nakładkowe. Są one indywidualnie dopasowywane do szczęki, a proces ich stosowania trwa około 14 dni.
Coraz większą popularność zyskuje też metoda wybielania za pomocą naświetlania. W jej przebiegu lekarz zabezpiecza najpierw dziąsła pacjenta odpowiednim preparatem, a następnie nakłada specjalny żel ze środkiem wybielającym. Kolejno przy pomocy lampy następuje proces wybielania. Jeśli jednak zależy Ci na szybszym efekcie warto zastanowić się nad metodą, jaką proponuje stomatologia estetyczna, czyli profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie za pomocą lampy Beyond.

Na czym polega wybielanie zębów metodą Beyond?

W czasie zabiegu światło emitowane przez lampę powoduje szybsze przechodzenie przez szkliwo zębów do zębiny nałożonego wcześniej żelu wybielającego. Wywołuje to aktywowanie procesu utleniania przebarwień pojawiających się na zębach, poprzez rozbijanie je na mniejsze i utlenianie przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Zabieg trwa około 30-60 min. Wybielanie Beyond jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne dla pacjenta. Co ważniejsze daje też natychmiastowy rezultat, widoczny już po jednej wizycie. Zyskujesz wówczas piękne, lśniące, białe zęby.

System Beyond daje efekt wybielania o około 8 tonów, co daje jaśniejsze uzębienie od 5 do 12 punktów według skali Vita. Warto jednak pamiętać, że wybielanie powinno być poprzedzone wizytą i sprawdzeniem stanu zębów w gabinecie stomatologicznym. Dentysta sprawdza wówczas nie tylko ich stan, ale wykonuje nierzadko również zabieg higienizacyjny.

Czym jest “biała dieta”?

By utrzymać efekt lśniącego, białego uśmiechu zaraz po zabiegu konieczne jest przejście na tak zwaną “białą dietę”. Zazwyczaj stosuje się ją do 7 do 14 dni, ale najbardziej kluczowe jest pierwsze 48 godzin po zabiegu. Dieta ta, polega na eliminacji z jadłospisu produktów, które mogą barwić świeżo wybielony kolor zębów. Zabronione jest picie kawy, herbaty, soków owocowych, czerwonego wina oraz napojów gazowanych. Powinno zrezygnować się również z palenia papierosów.

Podczas diety warto unikać też jedzenia bardzo gorących lub zimnych potraw, ponieważ może to wywołać silny ból. Jeśli zdarzy się jednak zjedzenie któregoś z niedozwolonych produktów, od razu po tym należy dokładnie wypłukać usta. Pamiętaj też, że koniec okresu diety nie jest równoznaczny z końcem troszczenia się o Twoje zęby. Zaleca się dbanie o higienę jamy ustnej poprzez mycie zębów miękką szczoteczką, używania pasty ochronnej wzmacniającej szkliwo oraz płynów do płukania ust bez alkoholu, dzięki czemu efekt wybielania będzie długotrwały.

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial