Niewidoczne i niezawodne nakładki ortodontyczne ClearCorrect

Każdy mary o białym, olśniewającym i pięknym uśmiechu. Wpływa on na naszą samoocenę, podkreśla urodę i dzięki niemu czujemy się pewniejsi i odważniejsi. Niestety, wada zgryzu nie jest tylko problemem estetycznym. Nieprawidłowo ustawione zęby mogą zakłócać funkcję zgryzu. Utrudnia on dokładne czyszczenie przestrzeni pomiędzy zębami, gdzie gromadzą się resztki pokarmu. Sprzyja on również powstawaniu próchnicy czy chorób przyzębia, które skutkują całkowitą utratą zębów. Można tego uniknąć! Wystarczy, że na wystarczająco wczesnym etapie podejmiemy leczenie.

Możemy to zrobić za pomocą nowoczesnych aparatów ortodontycznych! Z leczenia ortodontycznego mogą skorzystać osoby w różnym wieku wieku! Zależy Ci na pięknych zębach? Zgłoś się do Vita Medical!

Ortodoncja – co warto o niej wiedzieć?

Ortodoncja zajmuje się korygowaniem wad zgryzu i leczeniem zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki leczeniu uzębienie wraca do właściwej pozycji, a równowaga w jamie ustnej zostaje przywrócona. W leczeniu ortodontycznym wykorzystuje się aparaty, które przywracają zęby do właściwej pozycji poprzez wywieranie umiarkowanego nacisku. W wyniku tego zabiegu, następuje poprawa estetyki uzębienia, a ponadto wygląd całej twarzy zmienia się na lepsze. Co więcej, zostaje przywrócona pełna funkcjonalność jamy ustnej. Poprzez zastosowanie odpowiedniego rodzaju leczenia, można także całkowicie wyeliminować nadmierne napięcie mięśni stawów skroniowo-żuchwowych.

Aby pozbyć się problemów, które powstały na skutek wad ortodontycznych należy uzbroić się w cierpliwość – jest to proces rozłożony w czasie, a co najważniejsze, wymaga on od pacjenta systematyczności.

Leczenie ortodontyczne – jak ono wygląda?niewi

Leczenie ortodontyczne składa się z pięciu etapów – każdy jest tak samo ważny i żadnego nie można pominąć.

  1. Konsultacja ortodontyczna – czyli pierwsza wizyta konsultacyjna z lekarzem ortodontą. Przeprowadza on szczegółowy wywiad z pacjentem na temat wszystkich dolegliwości w jamie ustnej, oczekiwań związanych z leczeniem oraz omawia szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem wszelkich zabiegów.
  2. Szczegółowa diagnostyka wad zgryzu i aparatu artykulacji – składa się na nią badanie RTG oraz fotografia twarzy. Ponadto należy wykonać analizę zwarcia i artykulacji, której zaburzenie może przyczynić się do wymawiania niektórych głosek z trudnością. Dobrze wiedzieć, że niewłaściwa artykulacja ma wpływ na występowanie próchnicy, urazy błony śluzowej warg czy kruszenia się zębów. Z tego powodu odpowiednia i dokładna diagnostyka zapewni zminimalizowanie wszelkich możliwych powikłań.
  3. Proces przygotowania ortodontycznego – na tym etapie znajdują się działania higienizacyjne oraz zabiegi chirurgiczne – jeżeli są one wymagane. Pobierany jest również skan cyfrowy lub wycisk zęba, który jest niezbędny aby prawidłowo opracować spersonalizowany zestaw nakładek ortodontycznych.
  4. Założenie aparatu ortodontycznego – kiedy nakładki są już gotowe, w gabinecie przestawiany jest pacjentowi szczegółowa instrukcja ich użycia oraz ustalanie planu wizyt kontrolnych, które są niezbędne aby sprawdzić postępy leczenia i odebrać nowy zestaw nakładek.wyg
  5. Ocena efektów terapii – czas leczenia nakładkami ortodontycznymi zajmuje od 4 do 12 miesięcy. Pacjent powinien nosić je ok. 22 godziny dziennie. Nakładki zdejmuje się jedynie do jedzenia, picia i czyszczenia zębów.

Niewidoczne nakładki ortodontyczne ClearCorrect – co to takiego?

W naszej klinice stomatologicznej Vita Medical staramy się stale wykorzystywać innowacyjne rozwiązania technologiczne, które pozwolą dokonywać korekty wad zgryzu na najwyższym poziomie. Dzięki temu, nasi pacjenci mogą cieszyć się komfortem i łatwością w użytkowaniu najnowszych i funkcjonalnych aparatów ortodontycznych. Najczęstszą metodą leczenia wybieraną przez pacjentów cieszą się nakładki korygujące zgryz. Nic dziwnego – są one wygodne w codziennym użytkowaniu, odporne na pęknięcia i posiadają liczne zalety funkcjonalne.

Przezroczyste nakładki ClearCorrect zostały zaprojektowane w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i są produkowane z trójwarstwowego materiału ClearQuartz™. To właśnie z nich korzystamy w Vita Medical! Dzięki swojemu dyskretnemu charakterowi pacjenci są zadowoleni z leczenia, a co więcej – czuli się komfortowo w sytuacjach towarzyskich.

Kiedy się stosuje i jak działają praktycznie niewidoczne nakładki ClearCorrect?

Stosuje się je w leczeniu różnych problemów ze zgryzem. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównanie wad uzębienia i przywrócenie pełnego komfortu w jamie ustnej. Nakładki te stopniowo przesuwają zęby w odpowiednim kierunku do właściwej pozycji. Pacjenci zaznaczają, że ich używanie na co dzień jest dyskretne i niesamowicie wygodne, a utrzymanie prawidłowej, codziennej higieny jest o wiele prostsze niż w przy aparacie stałym.

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial