Stomatolog Krakow

Produkty dla zdrowia zębów

Oliwa z oliwek kompleksowo wzmacnia zęby

Najcenniejsza dla zdrowia jest oliwa naturalna, Extra Vergine, jest najwartościowsza pod względem zdrowotnym i odżywczym. Ten rodzaj oliwy ma najlepszy smak. Otrzymuje się go z pierwszego tłoczenia na zimno. Oliwa z oliwek jest podstawowym elementem diety śródziemnomorskiej, która od lat jest synonimem zdrowia, urody i długowieczności. Oprócz cennych kwasów tłuszczowych, oliwa zawiera komplet witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, E, D i K oraz sole mineralne: wapń, fosfor, sód, magnez, żelazo i jod.

Jajka

Jajka są źródłem pełnowartościowego białka, łatwo przyswajalnego przez organizm. To białko wzorcowe, zawierające wszystkie aminokwasy. Jajka to również bogate źródło witaminy A, E, D i K oraz B2 i B12, kwasu pantotenowego i składników mineralnych: fosforu, potasu, sodu, wapnia, żelaza, magnezu, miedzi, cynku, selenu.

Jabłka 

Te zdrowe owoce ułatwiają przyswajanie wapnia przez organizm. W ten sposób wzmacniają zęby, paznokcie i włosy. Ponadto twarde jabłka to dobre ćwiczenie dla naszych dziąseł, które dzięki gryzieniu wzmacniają się.

Mleko

Mleko, podobnie jak jogurt, kefir, maślanka i sery, zawiera dużo wapnia, który korzystnie wpływa na zęby. Wapń jest głównym składnikiem mineralnym w organizmie człowieka. Około 99% wapnia znajduje się w kościach i zębach, których jest podstawowym materiałem budulcowym.

Marchewka

Marchewka jest smaczna, zdrowa i łatwo dostępna. Marchew zabija szkodliwe bakterie w jamie ustnej i pomaga zapobiegać próchnicy.

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial