12 426 55 50 | 513 074 364 rejestracja@vitamedical.pl

Leczenie chrapania u dentysty

Szacuje się, że co dziesiąta dorosła osoba chrapie. Ten problem dotyczy Ciebie lub Twojego partnera? Masz dość problemów z zasypianiem lub nie chcesz utrudniać snu swojej drugiej połówce? Rozważasz leczenie chrapania? Odwiedź dentystę!

 

Czym jest chrapanie?

Chrapanie jest najczęściej powodowane wibracjami wiotkiego podniebienia miękkiego. Wibracje te powstają na skutek przepływu powietrza przez zwężone drogi oddechowe. Na chrapanie i jego intensywność może mieć wpływ faza snu, w której akurat się znajdujemy czy pozycja w jakiej śpimy.

Zazwyczaj chrapanie jest niegroźne, czasami jednak może być objawem bezdechu sennego – niebezpiecznego dla życia zespołu objawów chorobowych powodowanych bezdechami w trakcie snu.

 

Leczenie chrapania -gdzie udać się po pomoc?

Jeśli chcesz pomóc sobie lub bliskiej Ci osobie, warto rozważyć wizytę u laryngologa. Laryngolog określi przyczyny chrapania i zaleci odpowiednią metodę leczenia. Większość z tych metod opiera się na wyeliminowaniu czynnika uniemożliwiającego odpowiedni przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Jedną z nowoczesnych metod leczenia chrapania są aparaty dentystyczne.

 

Jak działają aparaty dentystyczne?

Głównym zadaniem aparatów dentystycznych wspierających leczenie chrapania jest przesunięcie języka i dolnej szczęki do przodu, co umożliwia bezproblemowy przepływ powietrza przez drogi oddechowe. Aparaty dentystyczne często pozwalają w sposób bezoperacyjny wyeliminować chrapanie oraz bezdech senny. Dzięki niewielkim rozmiarom są wygodne w użytkowaniu, przechowywaniu i transporcie. Należy pamiętać o tym, by zakładać je każdej nocy.

 

Masz więcej pytań w tym temacie? Zastanawiasz się, czy możesz wyleczyć swój problem z chrapaniem u stomatologa?

Zachęcamy do kontaktu

VITA MEDICAL

Tel. (12) 426 55 50

Kom. 513 074 364

instytut@vitamedical.com.pl

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial