impa

Implanty

Utrata zęba to krępujący problem. Zniechęca do uśmiechu i powoduje spadek pewności siebie. Może prowadzić nawet do zmian w wyglądzie twarzy i dodać lat. To jednakże nie tylko problem natury estetycznej. Ubytki w uzębieniu mogą być przyczyną przemieszczania się pozostałych zębów i zachwiania równowagi w jamie ustnej. Mogą prowadzić także do problemów z wymową, a nawet zaniku kości szczęki. Rozwiązaniem są implanty.

Implanty to tytanowe śruby, które wkręcane są w kości szczęki. Ich zadaniem jest imitowanie korzeni utraconych zębów. Na implantach umieszczany jest łącznik, który stanowi wsparcie dla mocowanej następnie korony. To właśnie zadaniem korony jest odtworzenie wyglądu utraconego zęba.

Implanty mają wiele zalet. Przede wszystkim:

  • zapobiegają zanikowi kości i przyspieszonemu starzeniu się twarzy,
  • zapewniają odzyskanie funkcjonalności naturalnych zębów,
  • poprawiają estetykę wyglądu,
  • nie podrażniają dziąseł, tak jak to mogą robić niektóre protezy,
  • nie powodują konieczności spiłowania sąsiadujących zębów,
  • nie wymagają specjalnej higieny i nie powodują ograniczeń dietowych – z implantami możesz jeść wszystko.

W Vita Medical zabieg wszczepiania implantów jest bezbolesny. Wykorzystywane jest takie samo znieczulenie, jak na przykład przy leczeniu próchnicy. Nie ma konieczności stosowania narkozy ogólnej. Używamy najwyższej jakości materiałów i korzystamy z najnowszych technologii. To i wysokie kwalifikacje, a także doświadczenie naszych lekarzy zapewniają świetne rezultaty w leczeniu implantologicznym.

Posiadasz ubytki w uzębieniu? Zastanawiasz się nad implantami zębów? Skontaktuj się z nami – znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Vita Medical Sp. z o.o.
ul. Basztowa 3
31-143 Kraków

tel. (12) 426 55 50
Kom. 513 074 364

instytut@vitamedical.com.pl

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial