Stomatologia dziecięca Kraków

Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca Kraków 

Niezaprzeczalnie dzieci są największym skarbem w rodzinie. Nic więc dziwnego, że każdy rodzic pragnie, aby jego pociecha była silna, zdrowa i szczęśliwa. I nie ma nic piękniejszego niż okazywanie tego szczęścia przez piękny, szeroki uśmiech białych i zdrowych ząbków. 

Wiemy, że dobry stomatolog dziecięcy to prawdziwy skarb, dlatego specjaliści w naszej klinice cechują się empatią, dużym poczuciem humoru oraz wyczuciem, tak aby mały pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie podczas zabiegu. Natomiast nasz przyjazny personel, który zna się na podejściu do małych pacjentów dokłada wszelkich starań, aby cała wizyta przebiegła w jak najlepszej atmosferze, już od samego wejścia do naszej kliniki.

Po każdej wizycie dziecko otrzymuje w nagrodę prezent za dzielne zachowanie 🙂

Najważniejsze usługi – Stomatologia dziecięca Kraków

Profilaktyka

Podstawą dbania o zdrowy uśmiech jest profilaktyka jamy ustnej dziecka. Należy pamiętać, że zęby mleczne są niezwykle podatne na próchnicę, która ze względu na fakt, iż jest chorobą zakaźną, może się przenieść z zębów mlecznych na stałe. Im wcześniej wykryte zostaną nieprawidłowości, tym łatwiej będzie je wyleczyć – dotyczy to nie tylko chorób, ale również wad zgryzu, które można skonsultować z ortodontą.

Lakowanie zębów stałych

Lakowanie to nic innego, jak pokrycie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym preparatem, który ma za zadanie chronić je przed próchnicą. Jest to niezwykle ważne, gdyż właśnie one szczególnie narażone są na działanie szkodliwych czynników. W związku z tym każdy nowy ząb stały powinien być poddawany lakowaniu. Dedykowany preparat zawiera wysoką zawartość fluoru. Zabieg wykonywany jest zaledwie przez kilka minut i jest całkowicie bezbolesny. 

Lakierowanie zębów stałych i mlecznych

Lakierowanie to kolejny zabieg przeciwpróchniczy, który polega na zalakierowaniu zębów preparatem o dużym stężeniu fluoru w celu wzmocnienia szkliwa.

Wypełnianie ubytków

Według najnowszej wiedzy pochopna ekstrakcja zęba mlecznego wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego ubytki powinno się wypełniać zarówno w zębach stałych, jak i mlecznych. Nasi najmłodsi pacjenci mają możliwość wybrać kolorowe plomby, co jest dla nich wielką frajdą. 

Wizyty adaptacyjne

Wizyta adaptacyjna to świetny pomysł na zaznajomienie dziecka z gabinetem dentystycznym oraz zabiegami, jakie się w nim wykonuje. Na taką wizytę można zapisać dziecko jeszcze przed drugim rokiem życia. Więcej o wizytach adaptacyjnych możesz przeczytać tutaj. 

Instruktaż higieny jamy ustnej

Dbanie o higienę jamy ustnej to najważniejsza czynność, pozwalająca zapobiegać próchnicy zębów. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby dobrze poinstruować w tym kierunku nie tylko małych pacjentów, ale również ich rodziców, tak aby mogli mogli czuwać nad higieną swoich pociech w domu.

Pozostałe usługi

Oprócz wyżej wymienionych usług i zabiegów, oferujemy również:

  • konsultacje ortodontyczne,
  • lapisowanie zębów mlecznych,
  • leczenie kanałowe,
  • usunięcie zęba mlecznego,
  • rentgenodiagnostyka – badanie komputerowe.

Umów się na wizytę

rejestracja@vitamedical.pl
tel. +48 (12) 426 55 50
tel. kom. +48 513 074 364

Instytutu Stomatologii Vita Medical w Krakowie
Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial