12 426 55 50 | 513 074 364 rejestracja@vitamedical.pl

Dlaczego warto pamiętać o przeglądzie zębów?

Dzięki przeglądom zębów w określonych odstępach czasowych, dentysta może wykryć próchnicę i inne problemy w ich początkowym stadium. Stwierdzenie potrzeby leczenia odpowiednio wcześnie sprawia, że koszty są niższe, a same zabiegi mniej skomplikowane. Jak często odwiedzać dentystę?

 

Jak często odwiedzać dentystę?

Odpowiedź na to pytanie może być inna dla każdego pacjenta. Przyjęło się, że raz na pół roku, ale jeśli masz dużą skłonność do próchnicy lub innych problemów w obrębie jamy ustnej, to Twój lekarz może zalecić częstsze wizyty. Na problemy z zębami i dziąsłami narażone są szczególnie osoby palące, chorujące na cukrzycę, posiadające słabą odporność i z tendencjami do gromadzenia się kamienia nazębnego.

 

Jakie objawy warto skonsultować z dentystą?

Wizyta u stomatologa jest wskazana, gdy;

  • odczuwasz ból lub pojawiła się u Ciebie opuchlizna w obrębie jamy ustnej,
  • Twoje dziąsła są zaczerwienione, przypuchnięte lub krwawią w trakcie szczotkowania,
  • masz problemy z nieświeżym oddechem,
  • często masz uczucie suchości w ustach,
  • otwieranie ust sprawia Ci kłopot lub w trakcie poruszania szczęką słyszysz odgłosy trzaskania,
  • posiadasz bolesną pleśniawkę.

Jednak nawet jeśli nie występuje u Ciebie żaden z tych objawów, to nie zapominaj o wizytach kontrolnych i przeglądach.

 

Jakie przebiega przegląd zębów?

W trakcie przeglądu dentysta może Cię zapytać o Twoją historię leczenia stomatologicznego, a także o Twój ogólny stan zdrowia. Sprawdzi dokładnie nie tylko Twoje zęby, ale też dziąsła. Zidentyfikuje zęby zaatakowane próchnicą, a także czy nie nagromadziło się zbyt dużo kamienia nazębnego. Oceni też, czy nie występują u Ciebie inne problemy – na przykład w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Na koniec przedstawi Ci indywidualny plan leczenia  lub też, gdy nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, zaprosi na kolejny przegląd za kilka miesięcy.

 

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Nawet jeśli stronisz od używek, dbasz o swoją dietę i prawidłową higienę jamy ustnej,  to możesz mieć problemy z zębami. Regularne wizyty u dentysty są ważne, ponieważ nie każdy z tych problemów można zauważyć gołym okiem. Niektóre z nich mogą nie dawać objawów, dopóki nie będą w zaawansowanym stadium. Dentysta może przeprowadzić proste zabiegi, które pomogą Ci uniknąć poważniejszych problemów w przyszłości.

 

Zapraszamy na przegląd zębów

VITA MEDICAL

Tel. (12) 426 55 50

Kom. 513 074 364

instytut@vitamedical.com.pl

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial