12 426 55 50 | 513 074 364 rejestracja@vitamedical.pl

Lifting stomatologiczny twarzy

Chcesz odjąć sobie lat, a przeraża Cię myśl o botoksie i chirurgii plastycznej? Dowiedz się na czym polega lifting stomatologiczny twarzy.

Starzenie się twarzy

Nie od dziś wiadomo, że z wiekiem zmniejsza się napięcie mięśni, a skóra staje się coraz cieńsza i wiotka – traci kolagen i elastynę . Ubywa też tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z policzków, co powoduje utratę pełnego  wyglądu twarzy.

Całkowite uniknięcie zmarszczek jest niemożliwe, zwłaszcza mimicznych,  jednak stosowanie filtrów chroniących przed słońcem o wysokich faktorach i unikanie ekspozycji, a także stronienie od używek – zwłaszcza papierosów, może zapewnić młody wygląd na dłużej i pomóc w uniknięciu płytszych zmarszczek. Ale zmarszczki to nie wszystko.

Nie tylko zmarszczki, czyli zmiany w strukturze kości

Choć zdrowy styl życia i właściwa pielęgnacja pomogą Ci utrzymać skórę stosunkowo gładką i jędrną, to twarz wciąż będzie zdradzać Twój wiek – za sprawą zmian w strukturze kości. Z wiekiem zmniejszają się kości szczęki, powiększają się oczodoły, obniża się kąt łuku brwiowego, a nos może lekko się wydłużyć. Dzieje się tak, ponieważ wraz z upływem lat kości tracą objętość co doprowadza do zaburzenia dotychczasowych proporcji. Największy wpływ na wygląd twarzy mają zmiany w strukturze kości szczęki – zmniejszanie się ich objętości sprawia, że skóra ma mniejsze podtrzymanie i przez to może wyglądać na obwisłą w dolnych częściach twarzy i na szyi. Twarz traci przez to swój kształt. Braki w uzębieniu lub jego kiepski stan również mogą przyczyniać się do deformacji twarzy – zwężania się ust czy nawet zapadania policzków.

Więcej niż wygląd

Zmiany zachodzące w kościach szczęki to nie tylko problem natury estetycznej. Zmniejszanie się szczęki i  zgryzu, coraz krótsze zęby powodują zmniejszony przepływ powietrza, w związku z czym mogą pojawiać się problemy z bezsennością i chrapaniem, które może prowadzić do niewystarczającego dotlenienia. Niższy poziom tlenu we krwi niekorzystnie wpływa na ogólne samopoczucie.

Co może zrobić dla Ciebie stomatolog?

Czy stomatolog może pomóc w odzyskaniu pełnych ust i policzków? Jak najbardziej, a co więcej zabiegi stosowane w tym celu zmniejszą również już istniejące zmarszczki w okolicy nosa i ust poprzez lepsze napięcie skóry. Lifting stomatologiczny opiera się na dwóch popularnych dziedzinach stomatologii – ortodoncji i implantologii.

Ortodoncja

Naprowadzenie zębów na właściwą pozycję, nadanie im odpowiedniej wysokości i szerokości pomoże odzyskać podparcie górnej wardze i policzkom i  sprawi, że zyskają pełniejszy wygląd. Zabiegu nie będzie trzeba  powtarzać, jak to ma miejsce na przykład w przypadku botoksu. Sprawi również, że zęby będą bardziej widoczne spod górnej wargi, co jest charakterystyczne dla młodego uśmiechu – wraz z wiekiem bardziej widoczne stają się dolne zęby.

Implantologia

W przypadku braków w uzębieniu ortodoncja nie będzie wystarczająca. Konieczne będzie uzupełnienie pustych przestrzeni implantami.  Zapobiegną one zanikowi kości, dzięki czemu zostanie zachowany kontur dziąseł. Będą podporą dla warg i policzków tak jak naturalne zęby. Przy jednoczesnym starciu zębów zostaną one odbudowane materiałem estetycznym, a w cięższych przypadkach wzmocnione koronami protetycznymi.

Wybielanie

Z wiekiem na zębach pojawia się coraz więcej przebarwień, ich kolor staje się nieatrakcyjny i dodaje lat. Wybielanie będzie więc świetnym uzupełnieniem liftnigu stomatologicznego. Doda twarzy świeżości i spotęguje widoczność efektu uzyskanego za pomocą ortodoncji i implantologii.

Dlaczego warto?

Lifting stomatologiczny zapewni Ci efekt na dłużej niż na przykład zastrzyki z botoksem – naprawisz za jego pomocą fundamenty, a nie tylko wygładzisz to, co wspierają. Efekt nim uzyskany będzie również bardziej naturalny i zrelaksowany. Nie tylko poprawi Twój wygląd, ale także zmniejszy problemy zdrowotne związane ze zmniejszającą się objętością kości szczęki.

 

Masz więcej pytań?

W Vita Medical dostosowujemy program odmładzania indywidualnie do każdego pacjenta. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Skontaktuj się z nami!

VITA MEDICAL

ul Basztowa 3

31-143 Kraków

instytut@vitamedical.com.pl

tel. (12) 426 55 50

kom. 513 074 364

 

Author Info

vitamedical

Instytut Stomatologii z Krakowa tworzą lekarze z wielu obszarów stomatologii, którzy każdego roku biorą udział w szkoleniach, kursach i seminariach branżowych.
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial