12 426 55 50 | 513 074 364 rejestracja@vitamedical.pl

Jak zmienić kształt i kolor zębów, czyli kilka słów o licówkach i korekcie zębów

Posiadasz przebarwienia? Nie jesteś zadowolony z kształtu swoich zębów? Licówki pozwolą Ci uzyskać uśmiech, o którym marzysz przy minimalnej ingerencji w tkanki zęba. Dowiedz się, jak to możliwe!

Uśmiech nie powinien Cię krępować. Dzięki rozwojowi stomatologii estetycznej jest wiele sposobów na poprawę wyglądu zębów – jedną z nich są licówki. Za ich pomocą można osiągnąć wspaniałe efekty, nie ingerując jednocześnie zbytnio w tkankę zęba. Wymagają znacznie mniejszego spiłowania szkliwa niż na przykład korony. Jakie problemy można ukryć za ich pomocą?

Co można zmienić przy pomocy licówek?

Licówki pozwalają zmienić kształt zęba – dzięki nim można go lekko wydłużyć, poszerzyć, a także zlikwidować przerwy pomiędzy zębami. Mogą też ukryć nieestetyczne przebarwienia, a także bruzdy lub niewielkie uszkodzenia. Mogą zostać założone na pojedyncze zęby lub na ich grupę. Zazwyczaj umieszczane są na zębach przednich – do trójek lub czwórek. Wyglądają niezwykle naturalnie, ze względu na stopień przepuszczalności światła odpowiadający zębom naturalnym. Dodatkowo zachowują swój kolor i połysk przez wiele lat, dzięki czemu Twój uśmiech będzie wyglądał nieskazitelnie każdego dnia.

Jak przebiega zakładanie licówek?

Przed zaplanowaniem zabiegu założenia licówek lekarz zawsze sprawdza, czy u pacjenta występuje próchnica lub choroby dziąseł, a także czy pacjent prawidłowo dba o higienę jamy ustnej i czy nie nagromadziło się zbyt dużo kamienia nazębnego. W razie stwierdzenia problemów, zęby muszą zostać zaleczone, a kamień usunięty przy pomocy zabiegów higienizacji. Następnie lekarz wraz z pacjentem omawiają, jakiego kształtu i koloru pacjent oczekuje od licówek.

Licówki zakładane są na zęby, które zostały lekko oszlifowane – na grubość licówki, chyba, że celem ich założenia jest pogrubienie zęba. Dzięki temu, że licówki są bardzo cienkie zeszlifowana zostaje minimalna ilość szkliwa. Z tak przygotowanych zębów pobierane są wyciski, na podstawie których wytwarzane są licówki. Gotowe licówki są cementowane do powierzchni zęba.

Licówki nie sprawdzą się w przypadku osób z dysfunkcjami zgryzu, takimi jak bruksizm, czy też u tych, którzy posiadają dużą skłonność do próchnicy. Pacjent zainteresowany licówkami nie może również cierpieć z powodu chorób dziąseł i przyzębia. W przypadku każdego pacjenta przed założeniem licówek konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Licówki w Vita Medical

Chcesz ukryć krępujące przebarwienia lub zmienić kształt swoich zębów? Zastanawiasz się nad licówkami? Zapraszamy na konsultację. Razem stworzymy olśniewający uśmiech 🙂

Skontaktuj się z nami
VITA MEDICAL
Tel. (12) 426 55 50
Kom. 513 074 364
instytut@vitamedical.com.pl

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial