12 426 55 50 | 513 074 364 rejestracja@vitamedical.pl

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Wielu z nas marzy o nieskazitelnie białym uśmiechu, jednak jednocześnie zastanawia się, czy wybielanie zębów jest bezpieczne. Jak wybielać zęby z głową i jak osiągnąć najlepsze rezultaty?

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Często oczekujemy szybkich rezultatów, które można osiągnąć jak najmniejszym kosztem – korzystamy między innymi do domowych sposobów, które można znaleźć w internecie czy z metod zasłyszanych od znajomych. Nadużywamy produktów do wybielania dostępnych w drogeriach i aptekach. Jak może się to skończyć i jak wybielać zęby, by osiągnąć dobre rezultaty bez konsekwencji?

Uzależnienie od wybielania

W pogoni za idealnym uśmiechem niestety można stracić głowę. Dla niektórych osób efekty wybielania są ciągle niewystarczające. Testują nowe produkty, próbują różnych sposobów licząc na osiągnięcie śnieżnobiałych zębów. Zapominają o najważniejszym – czyli o zdrowiu zębów i skupiają się tylko na stronie wizualnej. Choć może się to wydawać niemożliwe, to niestety faktem jest, że od wybielania zębów można się uzależnić. Schorzenie to nazywane jest bleachoreksją i może poważnie wpływać na stan jamy ustnej. Działanie wielu produktów do domowego wybielania opiera się na ścieraniu, a przez to ich nadużywanie może prowadzić do mikrouszkodzeń szkliwa i pojawienia się problemów z nadwrażliwością zębów. Nadwrażliwość mogą powodować także nadużywane produkty z zawartością nadtlenków karbamidu i wodoru. Mogą jednocześnie być przyczyną podrażnień miękkich tkanek jamy ustnej – dziąseł i języka.

Jak wybielać zęby z głową?

Dla bezpiecznego wybielania zębów kluczowa jest konsultacja z dentystą. Nawet jeśli planujesz skorzystać z produktu przeznaczonego do użytku domowego, wizyta u stomatologa jest wskazana – zwłaszcza, jeśli posiadasz dużo wypełnień, korony lub bardzo ciemne przebarwienia na zębach. Dokładny przegląd zębów pozwoli stwierdzić, czy i jaki zabieg będzie najlepszy, a jednocześnie bezpieczny dla Twojego uśmiechu. Produktów do samodzielnego wybielania można używać jedynie dokładnie stosując się do instrukcji załączonej przez producenta i wskazówek od swojego stomatologa. Należy pamiętać, że są to produkty przeznaczone do okresowego użytku i pasty do codziennego stosowania nie można zastąpić pastą wybielającą. Często najbezpieczniejszą opcją jest wybielanie zębów 1-2 razy w roku w gabinecie dentystycznym – dzięki niemu można osiągnąć najszybsze i najbardziej zadowalające rezultaty.

Chcesz wybielić zęby? W Vita Medical możemy Ci pomóc zdobyć bielszy uśmiech w bezpieczny i skuteczny sposób.

Skontaktuj się z nami
VITA MEDICAL
Tel. (12) 426 55 50
Kom. 513 074 364
instytut@vitamedical.com.pl

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial