12 426 55 50 | 513 074 364 rejestracja@vitamedical.pl

Bóle głowy – czy można je wyleczyć u dentysty?

Cierpisz z powodu częstych bólów głowy, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie? Czy zastanawiałeś się kiedyś nad ich podłożem? Przy następnej wizycie u dentysty, koniecznie poinformuj go o swoich dolegliwościach – całkiem możliwe, że to właśnie od niego otrzymasz pomoc, której potrzebujesz.

Czy problemy ze zgryzem mogą być przyczyną bólów głowy?

Jak najbardziej. Szacuje się, że około 80% bólów głowy jest spowodowanych napięciem mięśniowym. Z kolei to napięcie może wynikać z nieprawidłowości występujących w obrębie zgryzu, a zwłaszcza stawów skroniowo-żuchwowych.

Jak dentysta może Ci pomóc z bólem głowy?

W zależności od podłoża problemu, dentysta może zastosować różne metody leczenia – zlecić wykonanie specjalnej szyny, rehabilitację stomatologiczną, czy nawet zastrzyki z botoksu w strategicznych miejscach.

Szyny wykonywane są z tworzywa sztucznego i dopasowywane indywidualnie do zgryzu każdego pacjenta. Ich zadaniem jest utrzymanie zgryzu w odpowiedniej pozycji pod kątem neuro-mięśniowym. Jeśli szyna okaże się być skuteczna, to lekarz może zalecić zastosowanie leczenia trwale zmieniającego zgryz.

Natomiast rehabilitacja stomatologiczna łączy fizjoterapię z terapią manualną, a także z technikami rozluźniającymi. Dzięki specjalnym ćwiczeniom i masażom można zmniejszyć dolegliwości bólowe.

W naszej klinice współpracujący lekarze rehabilitanci z pewnością zapewnią profesjonalną pomoc i natychmiastową ulgę.

Kiedy odwiedzić dentystę?

Jeśli cierpisz z powodu częstych bólów głowy, na które nie działa leczenie farmakologiczne, a diagnostyka obrazowa (rezonans magnetyczny, tomografia) nie wykazały żadnych nieprawidłowości, to bardzo prawdopodobne, że to właśnie dentysta będzie mógł Ci pomóc.

Zastanawiasz się, czy będziemy w stanie Ci pomóc z Twoim bólem głowy? Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić

VITA MEDICAL
Tel. (12) 426 55 50
Kom. 513 074 364
instytut@vitamedical.com.pl

Author Info

Vita Medical

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial